Як зробити для дитини початок навчального року приємним?

Напевно, багато хто з нас зараз з радістю б повернулися в ті часи, коли ми ходили до початкової школи. Безтурботне дитинство, шкільні товариші, цікаві уроки і улюблені вчителі. Стоп! А коли вам було 7-10 років, ви так само сильно любили школу? Обожнювали вчителів? Дружили абсолютно з усіма дітьми в класі?

У маленького дитячого суспільства теж є свої важливі проблеми – проблеми в спілкуванні з однолітками, проблеми з уроками, проблеми з вчителями.

Літо закінчилося, почалася дощова осінь, все рідше наші школярі бувають на свіжому повітрі, все частіше їм доводиться сидіти над книжками.

Нам, дорослим, теж буває важко повертатися на роботу з відпустки. Але ми ж на своїй роботі, принаймні, отримуємо гроші. І, якщо вже начальник зовсім “озвереет”, можемо звільнитися. А дитина в школі отримує не зарплату, а оцінки. І звільнитися зі школи він не зможе, навіть якщо дуже цього захоче.

Найчастіше в перші дні вересня школяр перебуває у відмінному настрої, він радий зустрічі з друзями, новим знайомствам, новим заняттям. Але з кожним днем задають все більше уроків, вчителі більше вимагають, читати книгу зовсім не хочеться, а кращий друг не дає списувати.

Що ж ви можете зробити, щоб підняти настрій своєму школяру і пробудити в ньому інтерес до навчання?

Почнемо з одягу. Майже всі батьки купують в кінці серпня новий спортивний костюмчик, брюки, туфлі для своєї дитини. Нам важливо, щоб речі були теплими і практичними. А ось дитині важливо, щоб речі були гарними й модними в його розумінні.

Важливо й те, якими шкільними письмовими приладдям користується ваша дитина. Важливо, щоб дитина не відчувала себе обділеною серед інших дітей. Якщо у всіх в класі будуть красиві яскраві зошити і пенали, а у нього немає, навряд чи ви дочекаєтеся від своєї дитини особливого завзяття до знань. Багато батьків упевнені, що барвисті обкладинки зошитів будуть відволікати дитину від навчання, але це не так! Робити в них уроки набагато приємніше. Вам здається, що п’ятий набір фломастерів вашій дитині абсолютно не потрібний? Дуже навіть потрібний! Адже в ньому зовсім інші відтінки.

Чи відзначаєте ви успіхи у навчанні? Малюк закінчив семестр на відмінно? Це гарнийпривід спекти торт, приготувати його улюблену смажену курочку і відзначити закінчення семестру в сімейному колі! А що, якщо в щоденнику крім відмінних оцінок є і інші, не дуже приємні? Нічого страшного! Наявність таких оцінок не привід скасовувати чаювання з тортом. Дитині важливо знати, що ви любите його не за оцінки. Наявність “поганих” оцінок – це ваша вина, а не вашої дитини. Просто в наступному семестрі приділіть більше уваги спільному виконанню домашніх завдань, і оцінки стануть значно краще!

Святковий стіл накривати варто не тільки після закінчення семестру, а й першого вересня. Адже початок навчального року – це дуже важливий день для маленького школяра, це його свято, а свята обов’язково потрібно відзначати!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!