Про роботу пришкільного табору “Мальовчани”. Літо 2017 року

Одним із стратегічних державних завдань соціального захисту учасників навчально-виховного процесу в Державних національних програмах «Освіта» (Україна ХХІ століття), «Діти України» визначено створення надійної системи соціального захисту, забезпечення в освітній галузі основних прав дітей на оздоровлення і відпочинок.

Літо – час ігор, розваг, свободи у виборі занять, зняття напруги, яка накопичилася за рік, заповнення витрачених сил, відновлення здоров’я. Це період вільного спілкування дітей. Організація відпочинку, зайнятості у літній період, збереження і зміцнення здоров’я дітей та підлітків – одне з пріоритетних завдань соціальної політики нашої держави. На сьогоднішній день не всі родини мають можливість забезпечити відпочинок дитини в таборах за межами міста, тому все більшу активність набуває організація літнього відпочинку дітей по місцю проживання. Літній табір відпочинку сьогодні – це не тільки форма реалізації основних завдань соціального захисту дітей, це ще й можливість для творчого розвитку, збагачення духовного світу та інтелекту дитини, що створює умови для соціалізації особистості, яка формується в навколишньому соціумі.

Влітку 2017 року в загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 1 м. Житомира у період з 29.05 по 16.06. 2017 року був організований пришкільний дитячий табір відпочинку з денним перебуванням “Мальовчани”.

Літо – це пора нових вражень, пора нового життя. Саме тому літній пришкільний табір відпочинку має бути джерелом позитивних емоцій, дружби, добра та здоров’я.

Метою діяльності пришкільного табору є:

 • реалізація прав кожної дитини на повноцінний відпочинок, оздоровлення, забезпечення змістовного дозвілля;
 • задоволення інтересів і духовних запитів відповідно до індивідуальних потреб в літній канікулярний час;
 • формувати позитивну мотивацію на здоровий спосіб життя, розуміння його переваг;
 • забезпечити систематичні заняття фізичною культурою та спортом.

Основним змістом виховної діяльності табору є забезпечення необхідних умов для змістовного відпочинку, організації дозвілля дітей і підлітків, формування здорового способу життя, творчого і духовного розвитку.

Завданнями табору є:

 • Зародити в душі кожного любов до рідного краю, Батьківщини.
 • Залучати дітей до занять спортом.
 • Організовувати культурне та змістовне дозвілля.
 • Прищеплювати дітям любов до праці.
 • Зміцнювати фізичне, психологічне здоров’я.
 • Створення умов для повноцінного спілкування дітей з природою.
 • Виявлення інтересів, захоплень.

Для виконання вище зазначеної мети були передбачені і вжиті заходи щодо створення умов для повноцінного літнього відпочинку та зайнятості дітей.

В таборі працювало, крім начальника та його заступника, 17 вихователів, 2 керівника з фізичної культури, музичний керівник, 2 педагоги-організатори, практичний психолог, соціальний педагог, кухар, 3 працівника їдальні, медичний працівник, завідуючий господарством, електрик, 3 прибиральниці.

Для роботи табору з денним перебуванням було виділено 4 класні кімнати для загонів, 1 кімната для ігрової, комп’ютерний клас для перегляду відео та презентацій.

До табору було зараховано 110 дітей. Зарахування дітей здійснювалося на основі заяв батьків, опікунів та медичної довідки форми 79-о. Створено 4 загони.

– 1-й загін “Капітошки”,

– 2-й  загін “Краплинки”,

– 3-й загін  “Дельфіни”,

– 4-й загін  “Джерельце”.

Кожен загін має свою назву, девіз, речівку, емблему та загонову пісню.

На початку табірної зміни було проведено профілактичний медичний огляд дітей медичною сестрою. Під час роботи табору працівники та діти дотримувались правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог.

Табір з денним перебуванням працював за певним режимом дня:

9:00-9:15 – прийом дітей.

9:15-9:30 – ранкова зарядка.

9:30-10:00 – гігієнічна перерва, 1 сніданок

10:00-10:10 – лінійка

10.10-11:10 – фізкультурно-оздоровчі заняття, виховні заходи.

11:15-11:30 – гігієнічна перерва, 2 сніданок

11:30 -13:00 – фізкультурно-оздоровчі заняття, виховні заходи.

13:00-13:30 – гігієнічна  перерва, обід.

13:30-14:55 – ігри, розваги, екскурсії

15:00 – повернення  додому.

В таборі було організовано 3-х разове гаряче харчування (1-й сніданок, 2-й сніданок, обід) та питний режим з дотриманням Державних санітарних норм питною артезіанською негазованою водою ТМ «ЕКО».

Всього за період з 29.05по 16.06 у літньому дитячому пришкільному таборі оздоровлено – 110 дітей, з них пільгових категорій – 104.

Для роботи в пришкільному таборі директором школи затверджено пакет документів.

Значна увага приділялася охороні праці та безпеці життєдіяльності в період функціонування табору. Розроблено та затверджено Правила внутрішньо табірного розпорядку, посадові інструкції працівників табору. З працівниками проведено інструктажі з охорони праці з записом їх до відповідного журналу.

Проводились інструктажі з безпеки життєдіяльності та правил поведінки у таборі, дорожнього руху.

Медичне обслуговування вихованців табору здійснювалось медичною сестрою. Щоденно проводився огляд дітей, спостереження за станом їх здоров’я, контроль за дотриманням режиму дня та правилами особистої гігієни.

Прибиральницями підтримувався належний санітарно-гігієнічний стан приміщень для відпочинку.

Приватний підприємець, яка забезпечувала харчування, кухар і працівники кухні готували смачні сніданки та обіди, дотримуючись примірного меню. Батьки щоденно могли ознайомитися з меню на інформаційному стенді. За результатами опитування діти залишилися задоволені харчуванням.

Особливу увагу в роботі табору було приділено організації дозвілля та змістовного відпочинку дітей. Педагогами-організаторами був складений план роботи табору, в якому кожен день має тематичну назву та є зупинкою в подорожі по веселці, що дало змогу ефективно спланувати виховну роботу за напрямками діяльності: патріотичний, фізкультурно-оздоровчий, екологічний, художньо-естетичний.

Щоденна робота табору розпочиналася з ранкової зарядки, яку проводив керівник фізичного виховання під музичний супровід. Одразу після 1-го сніданку проводилась організаційна лінійка, на якій вихованці табору ознайомлювалися з планом роботи на день і презентували свої загони. В кінці кожного дня також проводилась заключна лінійка, на якій діти отримували подяки, грамоти за участь в іграх та конкурсах цього ж дня.

Життя у таборі було насичене різноманітними подіями: змаганнями, прогулянками, екскурсіями, походами у кіно- та драматичний театри, іграми, святами.

З великим бажанням діти брали участь у заходах, які проводилися в таборі. Їх приваблювали нетрадиційні форми роботи, творчість, ініціатива, яку може проявити кожен вихованець.

Найцікавішими та незабутніми були заходи:

– «Відкриття табірної зміни» з презентацією та концертною програмою “Будьмо знайомі!”.

– Зупинка «День захисту дітей», конкурсна програма «Здрастуй, сонячне літо» з залученням гостей. Діти отримали масу позитивних емоцій та подарунків.

– Зупинка «День гумору» пройшов з іграми, конкурсами,  конкурсно-розважальною програмою «Веселунчики» та виготовленням гумористичних листівок від загонів.

– Зупинка «День зеленої Трійці», який запам’ятався цікавими і нетрадиційними презентаціями “Що я знаю про свято Трійці?”.

– Зупинка «Школа безпеки», спортивно-розважальна гра з різноманітними конкурсами (“Загаси свічку”, “Кращий рятувальник” тощо) та оформлення “Стіни безпеки”.

– Зупинка «День захисту тварин» запам’ятався презентаціями своїх домашніх тваринок та створенням фото-вікна “Мій улюбленець”.

– Зупинка «День піратів»: гра-випробовування “Пошук скарбів”, перетягування каната, конкурс на кращий костюм “Міс піратка та містер пірат”.

– Зупинка “Ми – українці”, проводилась акція “Чарівні долоньки”, виготовлення карти “Ми одна сім’я”, вікторина “Свята та традиції мого народу”, тролейбусна екскурсія по місту з краєзнавцем Г.П. Мокрицьким.

– «Урочисте закриття табірної зміни» з концертною програмою «Табір, до побачення!».

Впродовж роботи пришкільного табору проведено ряд тематичних прогулянок та екскурсії: до пожежної частини, в дитячу бібліотеку, культпохід до Житомирського академічного українського музично-драматичного театру Івана Кочерги (перегляд вистави “Аладдін”) та кінотеатру “Україна” (перегляд мультфільмів “Кирило Кожум’яка” та “Звірополіс”), тролейбусна екскурсія по місту.

У таборі діяли куточки “Азбука безпеки”, “Техніка безпеки”, “Інформаційний куточок для батьків” які містили цікаву і необхідну інформацію як для дітей, так і для батьків. У загонах проведені медичні бесіди: «Особиста гігієна і правила її дотримання», «Харчові отруєння та їх профілактика», «Чисті руки – запорука здоров′я», «Обережно кліщі! Укуси комах».

Всі заходи в пришкільному таборі проводились з урахуванням особливостей фізичного та розумового розвитку дітей.

Відпочинок у таборі був цікавим і захоплюючим і надовго запам’ятається дітворі.

Наприкінці табірної зміни дітям було запропоновано створити книгу “Мої враження про табір”, в яких вони висловили свої побажання на наступний рік, а ми ці побажання будемо намагатися задовольнити. Тому що ми працюємо і хочемо працювати не тільки для того, щоб виховувати дітей, а щоб зуміти їх зацікавити, вразити, здивувати і отримати задоволення, дивлячись у їхні щасливі очі.

 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!