Матеріально-технічне забезпечення

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1 м. Житомира розміщена в будівлі 1964 року побудови, загальною площею 3480,1 м2, приміщення закладу типове, проектна потужність установи – 964 учні.

Заклад розташований за адресою: м. Житомир, вул. Троянівська, 26. Школа знаходиться у комунальній власності. Стан будівель – задовільний, освітлення відповідає санітарно-гігієнічним нормам. Навчання відбувається в одну зміну. Середня наповнюваність класів по школі складає 32 учні.

Заклад здійснює свою діяльність відповідно до Статуту, затвердженого наказом управління освіти Житомирської міської ради від 13,122016 року № 524.

Територія закладу становить 1,2745 га, огороджена та утримується в задовільному стані. Земля, надана в користування закладу, використовується за призначенням, огороджена, утримується в належному санітарно-гігієнічному стані.

Для реалізації навчально-виховного процесу в школі наявні 15 класних кімнат та 11 навчальних кабінетів, 1 спортивна зали, актова зала суміщена з їдальнею на 100 посадочних місць, 3 майстерні з трудового навчання (майстерня обслуговуючої праці, слюсарна майстерня, столярна майстерня). Власних спортивних майданчиків школа не має. Для проведення уроків фізкультури, спортивних заходів використовується  стадіон і спортивні площадки управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області.

З 26 навчальних приміщень 9 використовується для навчання учнів початкової школи, 17 – для навчання учнів 5-11 класів. У закладі наявні:

  • 1 кабінети української мови та літератури;
  • 1 кабінет зарубіжної літератури;
  • 1 кабінет математики;
  • 1 кабінети іноземної мови;
  • 1 кабінети історії;
  • 1 кабінет біології;
  • 1 кабінет фізики;
  • 1 кабінет хімії;
  • 2 кабінети інформатики;
  • 1 кабінет предмету «Захисту Вітчизни».

Навчальний заклад має  учительську для педагогічних працівників, кабінет психолога та соціального педагога,  медичний пункт, логопедичний кабінет, кабінет директора, кабінет секретаря, 2 кабінети заступників директора, навчальні лабораторії фізики, хімії та біології, 1 приміщення технічного персоналу, гардероб, дві роздягальні, шкільний тир.

Кожен навчальний кабінет і класи укомплектовані партами, стільцями для кожного учня; столами і стільцями для обладнання кожного робочого місця педагогічного працівника в класних кімнатах, навчальних кабінетах, лабораторіях; шафами у кожному навчальному кабінеті, навчальній лабораторії; класними дошками для кожної класної кімнати, навчального кабінету.

У закладі працює два кабінети інформатики ( № 201, № 212). У даних кабінетах встановлені навчальні комп’ютерні комплекси (10+1) з необхідним програмним забезпеченням. Всі комп’ютери знаходяться в локальній мережі та підключені до мережі Internet.

Підключені до проводної мережі Internet  комп’ютери директора, секретаря, заступників, практичного психолога, бухгалтерії, всіх кабінетів і  класних кімнат другого поверху. Кожен комп’ютер в головному корпусі має доступ до мережі Інтернет через Wi-Fi технології.

Стан забезпечення сучасною комп’ютерною технікою відображено в таблиці:

1 Усього ПК у закладі 43
Із них:
Робочі місця учнів в кабінеті інформатики 20
Робоче місце учителя інформатики 2
Робочі місця адміністрації 3
Робочі місця учителів – предметників, психолога, педагога-організатора 6
2 Принтери 5
3 Сканери та БФП (принтер+сканер+ксерокс) 2
4 Інтерактивні комплекси (інтерактивна дошка, проектор) 5
5 ПК, що підключені до мережі Інтернет 43
6 Кількість учнів на один ПК в кабінетах інформатики 2
7 Кількість учнів на один ПК в закладі 32
8 Проектори 8

Доступ закладу до мережі Інтернет надається провайдером ТОВ. «ФРІНЕТ» зі швидкістю 100 Мбіт/с.

Завдяки підключенню до мережі Інтернет заклад здійснює електронний документообіг з Департаментом освіти, іншими загальноосвітніми закладами.

Електронна адреса закладу: zht_school1@ukr.net

Сайт закладу: http://1.zosh.zt.ua/ .

Основними напрямками діяльності загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1в процесі інформатизації є: інформаційно-технічне забезпечення школи; підвищення компетентності вчителів і учнів в області сучасних інформаційних технологій; інформатизація навчально-виховного процесу в школі; моніторинг якості освіти; розвиток віртуальної бібліотеки; розширення локальної мережі школи, участь в інтернет – проектах; електронний документообіг; використання інформаційних технологій в освітній статистичній звітності.

Кожен навчальний кабінет має паспорт, в якому відображені загальні санітарно-гігієнічні умови приміщення кабінету, організація робочих місць, режим роботи кабінету, перелік методичної літератури, дидактичний та роздатковий матеріал, наочні посібники та технічне обладнання, постійні і змінні експозиції, в більшості кабінетів систематизовано навчально-методичне забезпечення.

Всі кабінети, де проводяться навчальні заняття, відповідають Положенню про навчальні кабінети загальноосвітніх навчальних закладів, яке затверджене наказом МОН України за № 601 від 20.07.2004 р., Державним санітарним правилам і нормам влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу, які погоджені листом МОН України від 05.06.2001 р. за № 1/12-1459 та затверджені Постановою Головного державного санітарного лікаря України від 14.08.2001 р. за № 63, в них створені необхідні умови для занять.

Навчально-методичне забезпечення дозволяє в повному  обсязі виконувати навчальні програми, за якими працює колектив учителів.

У закладі працює бібліотека, яка в своєму складі має читальну залу, кімнату для зберігання підручників. Бібліотечно-бібліографічний фонд бібліотеки закладу станом на 01.09.2019 року нараховує 17386 екземплярів. З них основний бібліотечний фонд (без урахування підручників) становить 7926 примірники.

Фонд підручників нараховує  9460 екземплярів. Забезпечення учнів  підручниками складає  90%.

Якість ремонту вбиралень – достатня.

В школі проведено велику організаторську роботу по естетичному оформленню коридорів, класних кімнат, навчальних та адміністративних кабінетів, їдальні, рекреацій, влучно підібрано кольорову гаму. В закладі чітко простежується єдиний підхід до оформлення всього приміщення школи.

В школі діє дві котельні: на газу і на паливних гранулах.

Будівля та майно закладу належить до комунальної власності територіальної громади міста Житомир, знаходиться на балансі закладу та належить йому на правах оперативного управління.