Т.Г. Шевченко. Горді що наш!

Ти нам залишив прагнення високі,
Шляхи священні, по яких іти,
Твого сумління й мужності уроки
Ми бережем і будем берегти.
Микола Палієнко 

Минають роки уr>          Місяць березень належить споминам про найбільшого українського генія, поета, художника – Тараса Шевченка.

         4 березня 2019 року  з нагоди 205-річниці від дня народження великого патріота України, її славетного сина й Проичованці, було організовано літературно-мистецьку вітальню «Шевченко наш. Він для усіх століть…» Бібліотекар Галина Віталіївна Жила гостинно запросила учнів 8-А класу ЗОШ №1 взяти участь у цьому заході.  Учні підготували  інсценізації творів Кобзаря, читання поезій. Художнє виконання перепліталося зі словами бібліотекаря, яка пройшлася стежинами життя, творчості, величі та актуальності Тараса Шевченка. Усе свято супроводжувалося ліричними піснями, відеоматеріалами. Велике дійство не залишило байдужим жодного із присутніх. Віриться,що наші діти понесуть у життя настанови, які залишив нам великий геній і мислитель.

         Кожен українець пам’ятає його слова, у кожному живе його дух, і кожен бачить у ньому щось своє. Тому ми й гуртуємося навколо постаті цієї людини й інших наш ни він назавжди залишиться Великим Кобзарем, співцем національної волі й батьком новітньої української нації.   Його творчість є благородною частиною  історичної спадщини, бо, як стерджував О. Гончар: «Тарас Шевченко народився на українській землі, під українським небом, проте він належить до тих людей-світочів, що стають дорогими для всього людства і що в пошані всього людства знаходять своє безсмертя. Шевченко – це той, хто живе в кожному з нас. Він – як сама душа нашого народу, правдива і щира…Поезія його розлита повсюдно, вона в наших краєвида г чий дух здатен pозвиватись».

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!