До дня захисника України

Покрова Пресвятої Богородиці

     Покрова Пресвятої Богородиці – одне з найважливіших релігійних свят в році. Воно дійсно дуже й дуже важливе для всіх віруючих людей, адже належить до двунадесятих свят. До речі, це останнє подібне православне свято в році. Наступне – це Різдво.
     Якщо вірити церковним переданням, то подія, яка послужила точкою відліку в історії свята, сталася понад 1000 років тому. Це було в місті Константинополь, тоді його взяли в облогу вороги і було зрозуміло, що захист рано, чи пізно впаде. Всі люди сховалися в єдиному безпечному місці в місті – в головному храмі. Там вони молилися про порятунок на чолі з блаженним Андрієм і його учнем Єпіфанієм.

     Відразу відзначимо, що більшість обрядів ніяк не релігійні, а скоріше народні.
Вважається, що в цей день пора прощатися з осінню і зустрічати  зиму. Щоб вона пройшла  в теплі та добрі, люди робили чимало цікавих речей.

     Наприклад, саме 14 жовтня господині починали розводити вогонь у печі. Але тут є важливий нюанс: у вогні обов’язково повинні бути гілки плодових дерев. Вважалося, що саме це принесе достаток в сім’ю. Крім цього, вірили що такий вогонь сприяє тому, що в наступному році у вас буде прекрасний урожай.

     Так, ми звичайно ж розуміємо, що піч зараз є мало у кого в будинку. Але такі гілочки можна розпалити просто в тарілці. Запах і дим, за повір’ями, покращують ауру в будинку і виганяють всю нечисть.

     А крім цього, дуже багато традицій були пов’язані саме з їжею на Покрову. Господині зазвичай пекли пироги, робили млинці на свято. Але перед тим, як сідати за стіл усією родиною, господиня обходила з тарілкою в руках всі кути будинку, а після – молилася Богородиці. Тільки після цього можна було їсти.

     Так само в цей день пекли коровай. Ним потрібно було пригостити сусідів, родичів і малозабезпечених.

     А ще вважають, що Покрова – захисниця козаків, тому славлять у цей день й історію козаччини.

Початкова школа

     Напередодні свята Дня захисника України та Дня козацтва учні 4-А та 4-В класів випробували свої сили справжніх козаків. Для цього зустрілися на спортивному святі «Козацькі забави».

     Майбутні козаки повправлялися у інтелектуальному конкурсі, згадали, де мешкали козаки, чим займалися, як жили, хто був їх помічником.

     Хлопці змагалися у спритності, силі: перетягували канат,

 влучали в ціль м’ячем,

обирали продукти для справжнього куліша,

а також малювали козака в повний зріст, яким вони його уявляли.

     Дівчата теж випробували свої сили у перетягуванні канату. Змагання закінчилося перемогою дружби козаків 4-А та 4-В класів.

Середня школа

     До Дня захисника України для учнів 6-7 класів у школі відбувся козацький квест ”Козацькому роду нема переводу”. Учні  креативно підійшли до цього заходу, дуже цікаво презентували свої команди,

з великим ентузіазмом виконували національний танець гопак.

     Кожна з команд справно виконували завдання на станціях

 

та продемонстрували неабияку винахідливість. Переможцями стали учні 6-А класу. Багато учнів отримали дипломи ”Найкращий козак 2018″.

Учні 5-А класу приймали участь у спортивних змаганнях “Козацьки забави”.

     

     Учнів 8-А класу гостинно запросила господиня Мальованської бібліотеки Жила Галина Віталіївна відмітити свято Покрови та День козатства. У четвер 11 жовтня, напередодні вихідних, учні разом з класним керівником завітали до книгозбірні.

     Захід видався напрочуд сімейним, затишним. Ми читали вірші про козацтво, слухали пісні, брали участь у вікторинах, погортали сторінки книжок, присвячених і козацтву, і Пресвятій Богородиці.

     Такі зустрічі корисні дітям. Вони виховують цікавість до історії та літератури рідного краю, прищеплюють любов до книги. Дякуємо, Галино Віталіївно, за запросини. Бажаємо Вам натхнення, успіхів у Вашій роботі, здоровʹя.

У 9-А класі пройшло свято: ” Козацькому роду нема переводу” . Були організовані цікаві змагання, усі отримали солодкі призи.

А також відбулася зустріч з учасником АТО – прапорщиком 199 навчального центру Перцевим Дмитром Миколайовичем. Учні вдячні за його подвиг за можливість сьогодні навчатися і насолоджуватися дитинством.

Старша школа

Козацька доба – то є світла епоха,
Коли українці орлами літали.
Нікого вони не боялись нітрохи,
Від них вороги у бою відступали. 

        12 жовтня 2018 року у переддень відзначення Дня українського козацтва та Дня захисника України учні 9-11 класів брали участь  у загальношкільних заходах.

        Та найбільше ми хвилювались перед зустріччю з учасником АТО, прапорщиком 199 навчального центру Перцевим Дмитром Миколайовичем.  

  

     Скільки мужності, незламності, волі до життя ми побачили в цій людині. Це –  наш захисник! Це – захисник України!

Слава Україні!

Героям слава!

 

Конкурс малюнків

До Свята захисника України в школі відбувся конкурс малюнків та стінгазет ”Степ і воля козацька доля”.

  

Всі класи прийняли учась у конкурсі і посіли такі місця:
1 місце – 1-А, 1-Б, 6-Б, 7-А, 11 класи.
2 місце – 2-А, 3-А, 4-А, 6-А, 8- А, 10 класи.
3 місце- 3-Б, 4-В, 5-А, 7-Б, 8-Б, 9- А, 9- Б класи.
Чемпіонат школи по складанню та розкладанню автомата Калашнікова.
     Учні 7 та 11 класів змагались за чемпіонський титул по розкладанню та складанню автомата. Третій рік поспіль чемпіоном стає Житняк Андрій (учень 11 класу), 2 місце виборов учень 11 класу Кидисюк Денис, 3 місце зайняв учень 7-Б класу Корчак Артем. Переможці були нагороджені медалями та грамотами школи.
  

    

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!