Тиждень права

Згідно з планом роботи школи та з метою розвитку інтересу учнів до вивчення навчальних предметів, формування уміння використовувати теоретичні знання в  різних життєвих ситуаціях, поглиблення знань школярів з предмету правознавство, розвитоку творчих здібностей, логічного та аналітичного  мислення, вміння висловлювати та відстоювати власну думку, формування естетичного смаку учнів з 10 по 14 грудня в школі було проведено «Тиждень  права», гаслом якого стали слова: «Здається, люди більше гніваються, коли їх правам спричиняється легка шкода, ніж коли вони абсолютно позбавляються їх завдяки насильству. Перше називається бути обдуреним, друге – поступитися сильнішому.» – Фукідід.

До початку Тижня було оформлено експозицію  «Цей тиждень присвячений  правознавству». Представленні кращі творчі  роботи учнів 5-11 класів «Право навколо нас», «Правовий календар», «Знання в світі права»

Протягом тижня було проведено виставку стіннівок, малюнків, кросвордів, серед 1- 11 класів,  присвячених темам: «Права дитини», « Порушення прав дитини», «Я маю право».

Міні-лекція для учнів 5-Б класу “Права дитини”

Для молодших школярів члени правового гуртка «Соколята» провели цікаві ігри; для 5-7 класів –  міні-лекції та вікторини; для 8-9 класів відео-уроки та вікторини; для 10 – 11 класів –  «Правовий брейн-ринг». Також для учнів 9-11 класів було запропоновано творче завдання: «Як позбутися булінгу в школі?».

Вивчаємо права дітей (4-А клас)

10 грудня – День прав людини. У цей день 1948 року Асамблеєю ООН була прийнята загальна декларація прав людини.

   Права людини починаються з прав дитини. Дитині для повного й гармонійного розвитку її особи необхідно зростати в сімейному оточенні, в атмосфері любові, піклування та розуміння. Це затверджено в Конвенції про права дитини.

   З метою ознайомлення з правилами згідно Конвенції про права дитини 12 грудня року до бібліотеки-ф.№2 завітали учні 4-а класу на подорож у світ права «Великі права маленької людини».

   За допомогою відео презентації діти дізналися, які права їм гарантовано Конвенцією прав дитини, як користуватись своїми правами, як реалізовувати їх у житті. Але крім прав у них є ще обов’язки. Поки вони ще малі, то їх обов’язок –   добре вчитися, гарно поводитись, допомагати батькам і бути законослухняними громадянами України.

  Відповідаючи на питання казкової вікторини діти на прикладі казкових героїв відгадували, які права їх життя були порушені. Знайомство з книгами допоможе учням краще орієнтуватися в світі права.

error: Content is protected !!