«Возз’єднались в ті далекії роки наші предки на віки»

День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.
З метою виховання в підростаючого покоління глибокої поваги та любовi до Батькiвщини, нацiональної свiдомостi, людської гiдностi, формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення 100-річчя Дня Соборності України, в загальноосвітній школі І-ІІІ ст. № 1 м. Житомира організовано та проведено урочисту лінійку «У єдності – сила народу!». Участь у лінійці брали 1-4 класи, які виготовили з плакатів ланцюг єдності та утворили його.  А 5-11  класи взяли участь у флешмобі «Україна єдина!».  Приємно, що учні із задоволенням готувалися та брали участь у заході, що їм небайдужа історія України.

Моя Україно!
Я вірю, що дух твій ніколи не згасне.
Ти совість народу, незгасна зоря,
Живи й процвітай, Україно моя,
Для миру, для щастя, любові й добра.

Учні школи впевнені в бажанні будувати Українську державу в рівноправній єдності всіх громадян незалежно від національності, віри і переконань, бо Свобода, Незалежність, Соборність – це ті неперехідні цінності, які завжди були, є і будуть шановані в Україні.

Початкова школа

2-А клас

22 січня 2019 року у 2 – А класі до 100-річчя Соборності України пройшов виховний захід «Возз’єднались в ті далекії роки наші предки на віки». Свято організувала та провела вчитель початкових класів Староконь Людмила Францівна.
Захід мав на меті поглибити знання учнів про історію виникнення свята Соборності України, ознайомити їх з цікавими фактами про Україну, виховувати патріотичні почуття та повагу до державних символів.

Виховна година проходила за сценарієм де кожен учень мав змогу продемонструвати свої знання, набути нових історичних знань, сформувати власне емоційно-ціннісне патріотичне ставлення до своєї Батьківщини. Всі учні 2 – А класу виявили розуміння важливості об’єднання людей з усіх регіонів України в одну міцну, заможну державу. Тільки спільно ми можемо вирішити складні питання, що стоять перед Україною!


4-А клас

Учні 4-А класу 22 січня відзначили 100-річчя соборності України. Єдиній Україні діти присвятили вірші, пісні, дівчатка та хлопчики станцювали гарні танці. Всі учні класу взяли участь у святі, об’єднавши свої зусилля, тому всім вдалося долучитися до цієї події. Хлопчики під керівництвом Можаровського Романа придумали та станцювали гопак, а дівчатка станцювали український танець. Учні пригадали, що означає слово соборність, коли святкується День соборності України. Всі четвертокласники виконували пісні про Україну, на карті знайшли та показали  всі області рідної незалежної України. За українською традицією на честь свята учні 4-А класу пригостилися хлібом-сіллю.

4-В клас

День Соборності  відзначається в Україні щороку 22 січня, на честь проголошення в цей день у 1919 році Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

Синьоокого неба безмежність.
Жовте поле родючих хлібів.
Ми святкуєм свою незалежність
Серед цих головних кольорів.

Нема на світі більшого добра,
Ніж та земля, яка нас народила,
Скупала в руті-м’яті, любистках
І на добро усіх благословила.
Не пасинки, ми діти всі її,
З її піснями ідемо по світу,
Немає більш святого у житті, 
Як рідну землю над усе любити!


Середня школа

5-А клас

7-Б клас

Виховний захід “Одна єдина Соборна Україна”

Людської пам’яті свіча хай запалає,
Коли життя знов набирає силу.
В ім’я народу хай вона палає
За муки, за життя і за могили
Хай вдячна пам’ять наша звеличає.
22 січня 2019 року Україна відзначає 100-річчя з дня проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної  Республіки. Акт Злуки, закріплений в Універсалі Директорії УНР, унормовував  омріяні попередніми поколіннями ідеали української соборності, визначивши:
 «Збулися віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка.»

Велична і свята, моя ти Україно,
лише тобі карать нас і судить
Нам берегти тебе, Соборну і єдину
І нам історію творить!

День 22 січня 1919 року назавжди залишиться в історії українського народу як свято Соборності України. Це був один з найпрекрасніших моментів нашої  історії. Високий принцип соборності своїх земель – найблагородніший у світі  ідеал, до якого прагне кожна нація.

8-А клас

22 січня, у День Соборності України, учні 8-А класу провели цікаву літературно-музичну композицію «Нехай нерозмежованою залишиться навіки!»  

Мета заходу: виховання національної свідомості учнів i людської гiдностi, відродження паросткiв духовностi, формування рис громадянина української держави; поглиблення знань про iсторичний факт злуки українського народу, його значення; пробудження iнтересу до поглибленого вивчення iсторiї та культурних надбань українського народу; виховання глибокої поваги та любовi до Батькiвщини.

Композиція мала декілька блоків: це і конкурс читців віршів про Україну, і перегляд кінофільму про Акт Злуки (документальне відео 1919 року),  і згадування історичних фактів. На заході звучав Державний Гімн України.

Слова дітей:

Одна Батьківщина, і двох не буває,
Місця, де родилися, завжди святі. 
Хто рідну оселю свою забуває, 
Той долі не знайде в житті
Обніміться ж ,сестри, мої,
Молю вас, благаю!
І не дайте Чорній Силі
Вас роз’єднати! (Заїка Олександр)

22 січня Україна щороку відзначає державне свято – День соборності України з нагоди проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.
Ідея соборності бере свій початок від об’єднання давньоруських земель навколо князівського престолу в Києві.
Важкий шлях пройшла Україна, щоб здобути незалежність і соборність своїх земель.  І ось події 2014 року – політичні скандали, фальсифікації, розділення понять Схід і Захід.
Сьогодні Україна, можливо як ніколи раніше, потребує єдності й соборності всього українського народу.
Ми пишаємося, що ми – українці, а наша Вітчизна – Україна, земля, дорога та мила серцю кожного із нас. (Чернецька Анна)
Україна – рідний край, земля з багатовіковою історією, мальовничою природою, чарівною піснею, працелюбними, мудрими й талановитими людьми.
Ми горді зватися українцями. Поклик рідної землі завжди відчували наші прадіди й діди, ті, хто живе в Україні, і ті, кого доля закинула на чужину. І де б не був українець, захвилюється аж до сліз, почувши рідне слово.
Держава, як і родина, має бути дружною, сильною, здоровою та щасливою. Якось батько зібрав синів і сказав: «Сини мої! Живіть у мирі й злагоді, і тоді жоден ворог вам не страшний, ніхто не зможе вас здолати». Сини стали заперечувати. Кожен вважав, що зуміє побороти ворога самотужки.
 «Невже ви думаєте, що здолаєте ворога, коли кожен із вас, як та гілка, яку вітер хилить у різні боки, а як сильніше дмухне – то й зламає? – мовив батько. – Ось спробуйте зламати цей пучок гілля. Що, не можете? Тож запам’ятайте: нікому ще не вдалося перемогти людей, які тримаються одне за одного, як ці гілки». (Сорока Данило)
Упродовж століть  землі України були розрізнені, належали до різних держав: Російської імперії, Польщі, Австро-Угорщини.
У тяжкій і тривалій боротьбі за національне визволення, утвердження власної державності наш народ не раз переживав як гіркі, так і радісні події. Одна з таких сторінок нашого минулого – боротьба українського народу за соборність своїх земель.
Тож споконвічною мрією українців було об’єднання розрізнених частин України в межах однієї держави. І ось 22 січня 1919 року злилися століттями відірвані одна від одної частини єдиної України.
Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на велелюдному зібранні було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.  (Кучинська Вікторія)
Соборність – це символ  боротьби за волю, символ порозуміння між людьми, символ надії і віри у майбутнє нашої великої родини, що зветься Україною.
Акт возз’єднання УНР та ЗУНР – історичний факт, який показав безсилля будь-яких спроб роз’єднати український народ, протиставити українців один одному, змусити їх служити чужим для них інтересам. Він став етапом становлення і розвитку української державності. (Дегтяр Катерина)
Сьогодні Україна переживає тяжкі часи. Часи, коли наші співвітчизники захищають на Сході свою країну від ворога. І ми вдячні їм за цей патріотичний подвиг. Ми, молоде покоління незалежної України, віримо, що територіальна цілісність нашої держави, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною.
Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. (Чиж Анастасія)
Слово вчителя. День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.
Пам’ятаймо про незліченні жертви наших співвітчизників, покладені на вівтар незалежності, соборності, державності.

Українці! Рідні браття! 
Ще прийде весела днина. 
Хай живе в серцях багаття 
І квітує Україна!

Гордимося тим, що нам довірили провести флеш-моб, присвячений 100-річчю від Дня Соборності України

Старша школа

10 клас

Учні 10 класу підготували та провели конференцію «Ми – майбутнє України!» присвячену 100-річчю Соборності України.

11 клас

Історична розповідь «Соборна мати Україна – одна на всіх як оберіг»

Метою заходу було виховання в підростаючого покоління глибокої поваги та любовi до Батькiвщини, нацiональноїсвiдомостi, людської гiдностi, відродження паросткiв духовностi, формування рис громадянина Української держави; поглиблення знань про iсторичний факт злуки українського народу, його значення; пробудження iнтересу до поглибленого вивчення iсторiї та культурних надбань українського народу.
            Учні зазначили, що  у тяжкій і тривалій боротьбі за національне визволення, утвердження власної державності наш народ не раз переживав як гіркі, так і радісні події. Одна з таких сторінок нашого минулого – боротьба українського народу за соборність своїх земель.
          Тож споконвічною мрією українців було об’єднання розрізнених частин України в межах однієї держави. І ось 22 січня 1919 року злилися століттями відірвані одна від одної частини єдиної України.
          Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на велелюдному зібранні було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.
          Виголошення соборницької ідеї стало могутнім виявом творчої енергії нації та прагнення до етнічної і територіальної єдності.
          Учні переглянули історичні документальні кадри (відео 1919 року) про події, які відбувалися   100 років тому. Утворили флешмоб «Україна єдина».

Флешмоб “Україна єдина”

           Цікавими були думки старшокласників :

           «Сьогодні Україна переживає тяжкі часи. Часи, коли наші співвітчизники захищають на Сході свою країну від ворога. І ми вдячні їм за цей патріотичний подвиг»(Фещук Софія).
             «Ми молоде покоління незалежної України віримо, що територіальна цілісність нашої держави, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною» (Житняк Андрій).
         «Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки»(Захарчук Богдан).
           «День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель»(Березюк Валерія).
            «Пам’ятаймо про незліченні жертви наших співвітчизників, покладені на вівтар незалежності, соборності, державності(Гайструк Олександр).

Баймуратова Аліна, Янчикова Анастасія, Карпік Вероніка  прочитали віршовані рядки:

Просимо в Бога миру для країни,
Щоб повернулися живими усі ті,
Хто захищає зараз Україну,
Хто там на Сході ніби в іншому житті…
 І віримо, що спиняться всі війни,
Що буде мир і спокій у серцях.
Про це благають діти України
Проханням щирим в душах і піснях.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!